Gazon

Gazon

Dekoracja i funkcjonalność

Gazon jest zarówno elementem dekoracyjnym jak i funkcjonalnym. Gazon to duża donica wykonana z betonu. Jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne, łatwa w utrzymaniu w czystości. Gazony idealnie nadają się do hodowli różnego rodzaju roślin – drzewek, krzewów czy kwiatów. Gazon jako element małej architektury wykorzystywany jest często zarówno w przestrzeniach publicznych jak i na prywatnych posesjach.

Gazony mogą pełnić wiele funkcji, na przykład:

  • ozdobne obrzeża ciągów komunikacyjnych, ulic, chodników, parków, ogrodów, schodów
  • mury ogrodzeniowe (także porośnięte roślinami)
  • porośnięte roślinnością ściany, które świetnie chronią przed hałasem
  • wzmocnienie skarpy
  • pojedyncze donice na rośliny
  • szeregi donic ułożonych jedna przy drugiej w różne wzory
  • inne elementy ogrodów i miejskich powierzchni takie jak piramidy, stoiki, kaskady wypełnione roślinnością

Dzięki swojej uniwersalności gazony BRIX mają ogromne możliwości kreatywnej aranżacji przestrzeni. Gazon 25x25x25 BRIX jest także idealnym uzupełnieniem wszelkich przestrzeni wykonanych z użyciem kostki brukowej.
Produkowane przez nas wyroby nie płowieją, zachowują swój kolor przez wiele długich lat.

Murki ogrodzeniowe

Gazony BRIX nadają się idealnie do tworzenia rożnego rodzaju murków ogrodzeniowych. Ich konstrukcja sprawia, że poszczególne elementy zazębiają się tworząc zwartą, jednolitą całość. Jeżeli chcesz w bardzo prosty sposób utworzyć większy lub mniejszy murek ozdobny z możliwością korygowania takiego ogrodzenia według potrzeb, także w późniejszym czasie, chcesz aby murek pełnił funkcję dekoracyjną (z możliwością zasadzenia roślin), gazon BRIX będzie idealnym rozwiązaniem. Murek wykonany z gazonów możesz rozebrać w każdym momencie i złożyć ponownie. W zależności od swoich potrzeb.

Dźwiękochłonność

Jeżeli szukasz taniego i estetycznego rozwiązania, które może zmniejszyć hałas z otoczenia, tego typu betonowa donica będzie ciekawym rozwiązaniem. Murki wykonane przy ich użyciu skutecznie pochłaniają wiele niepożądanych dźwięków – w szczególności odgłosy dobiegające z ulicy. Kwiaty zasadzone w betonowych donicach dodatkowo zwiększają skuteczność redukcji hałasu.

Szczelność betonowej donicy

Produkt jest w pełni uszczelniony i tworzy jednolitą, zwartą masę. Nadaje się doskonale do sadzenia różnych roślin. Woda, która została zgromadzona w gazonie np. podczas deszczu czy podlewania, stopniowo nawadnia zasadzoną roślinę. Donice betonowe BRIX nadają się także doskonale do tworzenia najróżniejszych kwietników.

Solidność

Jedna donica waży około 25 kg. Dzięki dużej masie poszczególne elementy bądź całe utworzone konstrukcje są stabilne i wytrzymałe. Jest to szczególnie istotne w przypadku miejsc narażonych na silny wiatr i inne niekorzystne warunki atmosferyczne.

Test laboratoryjne

W przypadku wszystkich naszych produktów, szczególną uwagę przykładamy do wytrzymałości. Od wielu lat stale udoskonalamy nasze wyroby. Korzystamy ze sprawdzonych dostawców kruszyw, pozyskując najlepsze surowce. Opracowujemy różne rozwiązania. Udoskonalamy procesy produkcyjne aby osiągnąć jak najlepszą jakość wyrobów. Posiadamy własne laboratorium, w którym na bieżąco testujemy produkty.

Producent gazonów

Jesteśmy producentem gazonów BRIX. Nasze produkty dzięki zastosowaniu odpowiedniej mieszanki, są niezwykle trwałe i służą naszym Klientom przez wiele długich lat. Gazony posiadają odpowiedni profil i kształt (mają budowę modułową), dzięki czemu doskonale łączą się ze sobą tworząc jednolity, solidny ciąg. Pozwala to na tworzenie wszelkiego rodzaju, murków, ścian i innych szeregów złożonych z wielu gazonów.

Produkujemy gazony o wymiarach 25 cm na 25 cm na 25 cm. Produkty są dostępne w kolorach: szarym, czerwonym, grafitowym, brązowym. Gazon BRIX cechuje się także bardzo łatwym montażem i demontażem.

Gdzie kupić gazon?

Produkowane przez nas gazony możesz kupić w jednym z kilkudziesięciu punktów dystrybucji ulokowanych na terenie Mazowsza i okolic w takich miejscowościach jak: Nasielsk, Pułtusk, Pomiechówek, Nowy Dwór Mazowiecki, Nieporęt, Wieliszew, Łomianki, Wołomin, Zielonka, Marki, Przasnysz, Wyszków, Tłuszcz, Ożarów Mazowiecki, Sochaczew, Błonie, Pruszków, Brwinów, Piaseczno, Mława, Ciechanów, Warszawa, Legionowo, Ostrołęka, Radzymin, Płońsk, Glinojeck, Zakroczym.

punkty sprzedaży

Nazwa kostki Grubość[cm] Ilość warstw Waga [kg] Ilość na palecie [m2] Kolor Cena netto Cena brutto
Gazon
25x25x25
25 4 850 32 szary 8,94 11,00
Gazon
25x25x25
25 4 850 32 czerwony grafit

brąz

11,38 14,00

KOLORYSTYKA

BRĄZ

CZERWONY

GRAFIT

OLIWKA

SZARY

ŻÓŁTY

GALERIA PRODUKTU

MENU