KOSTKA EKO

KOSTKA EKO

Kostka brukowa EKO

W Polsce, pomimo iż może to być dla nas na pierwszy rzut oka niedostrzegalne, mierzymy się z coraz większym problemem związanym z wodą. Zmiany klimatyczne sprawiają, że opady są coraz bardziej nieregularne, a gdy się już pojawią to często są bardzo gwałtowne i stosunkowo krótkie. To sprawia, że pojawia się problem z utrzymaniem odpowiedniego poziomu wód gruntowych gdyż podczas normalnych opadów, woda ma czas wsiąknąć w glebę i zostać zmagazynowana. Podczas gwałtownych ulew, woda szybko odprowadzana jest do rzek a finalnie do morza. Susze, coraz częściej występują w naszym kraju.

Kostka brukowa wspierająca naturalny ekosystem

Solidne, powierzchnie wykonane na przykład z kostki brukowej, betonu czy asfaltu są bardzo praktyczne, użyteczne, wytrzymałe, jednakże mogą skutecznie blokować przedostawanie się wody pochodzącej z opadu, do gleby. Zjawisko to jest niekorzystne dla środowiska a ponadto na utworzonej w ten sposób powierzchni, bez odpowiednich systemów odwadniających, woda może zalegać co jest oczywiście bardzo niepożądane.

Rozwiązaniem tego problemu jest produkowana przez nas kostka brukowa BRIX EKO. Kostka EKO posiada specjalnie zaprojektowany kształt. Dzięki swoim charakterystycznym wypustkom, połączenia pomiędzy poszczególnymi kostkami, nawet po spoinowaniu, pozwalają na swobodne odprowadzanie wody opadowej do gruntu. Przestrzeń między kostkami można uzupełnić materiałami, które łatwo przepuszczają wody opadowe np. zmienią, trawą czy grysem. Kostka brukowa EKO BRIX tworzy solidną, zwartą i trwałą powierzchnię, która jednocześnie skutecznie i łatwo odprowadza wodę.

Zastosowanie kostki EKO

Ekologiczna kostka burkowa BRIX stosowana jest najczęściej na parkingach, placach, podjazdach, dojazdach i drogach. W naszej ofercie znajdziecie Państwo także alternatywę dla kostki EKO – płytę ażurową EKO, która sprawdzi się doskonale np. na parkingach, podjazdach czy skarpach. Więcej informacji o płytach EKO znajdziecie Państwo tutaj.

Kostka ekologiczna sprawdzi się doskonale wszędzie tam, gdzie będziesz chciał stworzyć naturalną aranżacje terenu, gdzie odprowadzanie wód opadowych jest kluczowe. To idealny wybór dla wszystkich dbających o środowisko naturalne.

punkty sprzedaży

Nazwa kostki Grubość[cm] Ilość warstw Waga [kg] Ilość na palecie [m2] Kolor Cena netto Cena brutto
Kostka Eko
23×23 z fazą
8 9 1545 8,46 szary 36,59 45,00
Kostka Eko
23×23 z fazą
8 9 1545 8,46 czerwony
grafit
oliwkowy
brąz
39,02 48,00

KOLORYSTYKA

BRĄZ

CZERWONY

GRAFIT

OLIWKA

SZARY

ŻÓŁTY

GALERIA PRODUKTU

MENU